2015.gadā

Jauno hendleru skoliņa

Skolas vasaras brīvlaikā Liepājas Dzīvnieku audzētāju biedrības bērni, kuru rīcība ir suņi aicināti pievienoties suņu hendlinga treniņiem.

Nodarbības kopējā mūsu kluba biedru treniņa laikā vadīs pieredzējuši hendleri ar stāžu, kas iepazīstinās bērnus ar šīs profesijas teorijas pamatiem, ģērbšanās stilu dažāda ranga izstādēs, ētiku un pienākumiem, kā arī izrādīs praktiskās hendlinga nianses un stāstīs par katras suņu šķirnes izstādīšanas specifiku.

Ierašanās ar vecākiem. Sunim, kuru bērns trenēs, ir jābūt socializētam, mierīgi jāizturas svešu suņu un cilvēku sabiedrībā, jāzina paklausības pamatkomandas.

Telefoni informācijai:
Latviski 26751026 Anastasija

Krieviski 29249581 Marija


Suņu psihes nakts tests

Tests iecerēts oktobrī. To vadīs un vērtēs sertificēti LKF (Latvijas Kinoloģiskās biedrības) treneri.


2014.gadā

Tirdzniecības centrā "baata" notiek suņu Jaungada šovs

Kursi audzētājiem „Atbildīga suņu audzēšana un labturības prasību ievērošana"

Pirmie kursi Liepājā norisinājās 2013.gada 17.februārī.

Kursu lasīja Latvijas Kinoloģiskās federācijas ciltsdarba komisijas vadītāja un Ventspils kluba vadītāja Diāna Blumberga. 

 

Suņi palīdz bērniem ārstēties!

Egona Zīverta foto  Kristīne Balcere (no kreisās) ar Hēru un Amanda Griniece ar Dakotu ir kanisterapijas komanda, kas ir gatava darbam.
Egona Zīverta foto Kristīne Balcere (no kreisās) ar Hēru un Amanda Griniece ar Dakotu ir kanisterapijas komanda, kas ir gatava darbam.

Kristīne Pastore

 

Savulaik, lai palīdzētu veseļoties bērniem ar īpašām vajadzībām, pie biedrības "Dižvanagi" bērniem brauca kanisterapijas speciālisti no Rīgas, taču tagad biedrības paspārnē ir izveidota pašiem sava kanisterapijas komanda. Notiek suņu apmācība un divi no tiem jau saņēmuši sertifikātu, kas nozīmē, ka ar tiem var droši strādāt ar slimajiem bērniņiem.

 

"Kanisterapija ir ārstniecības metode, kur darbā ar slimiem cilvēkiem kā terapeits darbojas suns," stāsta šīs grupas vadītājs Ingars Gudermanis. Arī viņš ar savu suni piedalās apmācībās un ar laiku varēs darboties kā speciālists. Pagaidām no tiem suņiem, kuru saimnieki savus mīluļus pieteica apmācībām, stingro pārbaudes testu ir nokārtojuši divi: samojedu šķirnes sunenīte Dakota kopā ar savu saimnieci Amandu Grinieci un zeltainā retrīvera šķirnes kucīte Hēra ar savu pavadoni Kristīni Balceri.

Kristīne pēc izglītības ir pedagoģe, taču, kā pati smejas, "tagad ir iznācis tā, ka es mācu suņus, nevis cilvēkus". Hēras saimnieks ir advokāts Māris Pomerancis, bet Kristīne ir tā, kas suni ved pastaigāties un apmāca. Ne tikai Hēru, bet arī citus suņus. Kristīne stāsta, ka mīlestība pret suņiem viņai ir jau kopš bērnības. Pati pie sava pirmā četrkājainā drauga tikusi 12 gadu vecumā. Nu jau 10 gadus suņu apmācīšana viņai ir ne tikai vaļasprieks, bet arī darbs. Šo darbu darot, arī iepazinusies ar Hēras saimnieku, kurš ļoti labprāt piekritis, ka tā kļūst par suni-terapeitu.

Amanda par Dakotas saimnieci kļuva pirms trīs ar pusi gadiem. Viņa stāsta, ka sen jau gribējusi suni, taču tas nenācis tik vienkārši. "Man ļoti bija jāpārliecina vecāki un jāpierāda, ka es būšu spējīga par suni rūpēties un ka mana vēlēšanās ir patiešām nopietna," viņa atceras. "Turklāt ļoti pamatoti un argumentēti jāpierāda, kāpēc gribu tieši šādas šķirnes suni."

Apmācībām pieteikušies vēl vairāki saimnieki ar saviem suņiem, taču viņiem vēl cītīgi jāgatavojas, lai nokārtotu testu, skaidro Ingars. Lai suni atzīstu par derīgu terapeita darbam, tam ir jābūt mierīgam, pacietīgam, līdzsvarotam, tam jābūt draudzīgam un iecietīgam pret jebkuru cilvēku un ar vēl daudz citām labām īpašībām, ko pārbauda speciālistu komanda. Kad suns testu nokārtojis, tas var doties pie bērniem.

Terapija ar suņiem ir veids, kā slimajiem bērniem gan veicināt pozitīvas emocijas, gan arī attīstīt intelektu un veicināt to darbību un kustību attīstību, kas slimības dēļ ir traucētas. Ingars ieskicē dažus piemērus: "Bērnam slimības dēļ ir savilkti pirkstiņi, kurus vajadzētu kustināt, taču šādas nodarbības ir garlaicīgas un vecākiem grūti mazuli ar to nodarbināt. Barojot sunīti, to ķemmējot, aizpogājot tam uzliktu priekšautiņu un veicot citas darbības, šīs pašas kustības notiek it kā spēlējoties. Turklāt suņa klātbūtne bērnus nomierina un iepriecina. Bērns, kuram ir problēmas ar staigāšanu, var trenēties, turoties pie suņa – tieši tāpēc šim terapijas dzīvniekam ir jābūt tik iecietīgam un uzmanīgam. Darbošanās ar suni veicina ar bērna valodu – bērns mēģina ar sunīti sarunāties, pateikt, kāda ir suņa valodiņa un tamlīdzīgi." To stāstot, Ingars piemin, kanisterapijas komandā ir arī mediķi: bērnu ārste Jūlija Cīrule-Galuza, kas iesaistījusies "Dižvanagu" darbā, un ergoterapeite Kristīne Amzele-Rebuka, kas katram bērnam sastādīs individuālu kanisterapijas nodarbību plānu.

Taču Ingars piemin arī kādu problēmu – tas ir finansējums. Lai kanisterapijas komanda varētu veselu gadu nodrošināt šo terapiju 15 slimajiem bērniem, ir nepieciešami 6,5 tūkstoši latu. Tāpēc šī darba entuziasti ļoti, ļoti cer, ka atradīsies atsaucīgi cilvēki, kas ziedos naudu šīm vajadzībām. Turklāt kanisterapijas grupā joprojām var iesaistīties arī citi liepājnieki un tuvējo novadu cilvēki ar saviem suņiem. To apmācība notiek vienreiz nedēļā.

 

Uzziņai:

• Lai pieteiktos suņa apmācībai kanisterapijai, lūgums zvanīt pa tālruni 26373227 (Ingars Gudermanis) vai rakstīt uz e-pastu: ingars110@inbox.lv.

• Naudas ziedojumus kanisterapijas nodarbībām slimajiem bērniem var pārskaitīt biedrībai "Dižvanagi". Reģistrācijas nr.40008129221, konta nr.: LV12HABA0551022460151, "Swedbank", HABA LV 22.

• Sīkāku informāciju par biedrības "Dižvanagi aktivitātēm var iegūt, rakstot uz e-pastu: biedriba_dizvanagi@inbox.lv vai zvanot pa tālruni 26997456 (biedrības vadītāja Ilze Durņeva), kā arī ieskatoties biedrības mājaslapā www.dizvanagi.lv.

 

 

 

Nakts pārbaudes

Jau otro reizi Liepājā norisinājās Nakts Pārbaudes, ko organizēja Liepājas Dzīvnieku audzētāju biedrība.

Piedalītirs varēja vivi - gan šķirnes, gan bezšķirnes suņi, lieli un pavisam maziņi.

Par uzvarētāju, jau otro reizi pēc kārtas kluva Drosmīgais Liepājas punduršpits TEO, īpašniece I.Otaņķe! Apsveicam!

 

Te neliels ieskats nakts pārbaudēs

 

http://tv.delfi.lv/ru/video/I0XYaaDB/

 

 

"Mehāniskais" zaķis Liepājā

 

28.maijā, Pērkones pļavās notika pirmās "mehāniskā zaķa" ķeršanas sacensības Liepājā. Savu dalību bija pieteikuši vairāk kā 30 suņu no Liepājas, Rīgas un citām nedaudz tuvākām vietām. Dažādu iemeslu dēļ trasē izgāja 25 suņi, kuri skrēja 200 metrus garo distanci ar dažādiem panākumiem.

 

Lielo suņu konkurencē labākie izrādījās faraonu suņi Barviha Best Boy un Barviha Baby Doll, kā arī jauktasiņu suns Romos.

 

Vidējo suņu sacensībās labākā bija Austrālijas aitu suns Onse Upon A Time Del Whymper Delle Grandes Jorasses "Riva", otro pozīciju ieņēma Forest Life Faultless, bet trešajā vietā Soneta Karle Vuk.

 

Mazo suņu konkurencē pirmās divas vietas ieņēma viena īpašnieka levretes Astra Bravissimo Florence un A Toroidal LHC Apparatus

ASTRA BRAVISSIMO FLORENCE. Trešajā vietā - basendži Blinking Black Amber.

 

Liels paldies visiem dalībniekiem un skatītājiem! Un atsevišķa pateicība SIA "Kila" par jaukajām balvām un atbalstu!

 

Plānots, ka rudenī Liepājā notiks otrais šāds pasākums.

 

Video no atrodams youtube.com, ar virsrakstu "kursings.liepaja".

 

 

Kursings - jauns sporta veids Latvijā un Baltijā

Kā ziņo Latvijas Suņu skriešanas sporta kluba pārstāvji, šis sporta veids mūsu valstī vēl tikai "kūņojas arā no autiņiem", taču jau tagad ir mājas lapa, kur var iepazītiers ar šī sporta veida nolikumu un saprast, kas tas ir un, kam domāts. 

http://kurti.lv/LSSSK_nolikums_2011.pdf

 

 

Nakts temperamenta pārbaudes

Liepājas Dzīvnieku audzētāju biedrība šogad plāno rīkot otro nakts testu suņiem, kurā tiks pārbaudīta dzīvnieku psihes stabilitāte un reakcijas ātrums.

Trasē suņi dodas kopā ar saimnieku un tiek pakļauti dažādiem pārbaudījumiem - uguns, troksnis, negaidīti notikumi. Suņiem, kas izgājuši aizsardzības sagatavošanos nakts testos ir jāaizstāv saimnieks pēkšņā uzbrukumā. 

 

2010.gada, septembra beigās, Liepājā, netālu no Beberliņiem, Karostā suņu nakts tests norisinājās pirmo reizi. Par uzvarētāju toreiz kļuva Pomerānas Spics! Vairāk lasiet 

http://www.liepajniekiem.lv/lat/zinas/sabiedriba/2010/09/28/parbauda--cik-suniem-stipri-nervi-/

Suņu šovs un glābšana uz ūdens

2010.gada maijā  Pie tirdzniecības centrsa SALA XL norisinājās Liepājas Dživnieku aduzētāju biedrības rīkotais suņu šovas, kurā tika izrādīti vairāki desmiti suņu šķirņu, paklausības sasniegumi. Pēcāk, jūras krastā ņufaundlendu šķirnes suņi un viņu saimnieki demonstrēja glābšanu uz ūdens. 

http://www.liepajniekiem.lv/lat/zinas/sabiedriba/2010/05/14/aicina-apmeklet--sunu-sovu-/